Get Adobe Flash player
Agro-Jar Rolnictwo Precyzyjne Badanie zasobności gleby

Mając na uwadze ciągle rosnące koszty produkcji rolnej ROLNIKU, PRZEDSIĘBIORCO !!! Firma AGRO-JAR z siedzibą w Krzyżankach wprowadza na rynek najnowszy sprzęt do poboru próbek gleby.

Poznaj badania zasobności swojej gleby wykonując szczegółowe próby na podstawowe pierwiastki makro ( fosfor, potas, magnez) i mikroelementy (mangan, cynk, bor, miedź, żelazo, siarka), odczyn gleby PH oraz poziom azotu niezbędne do wzrostu i odpowiedniego plonu. Wprowadzamy na rynek najnowszy sprzęt do poboru próbek gleby,

Jedyny tej klasy w Polsce !!!

Działa na zasadzie odwiertu co gwarantuje rzetelne pobranie próbki. Odwierty wykonujemy na głębokość 30 i 60 cm.Wykonujemy pomiary działek, na której zostały pobrane próbki, z dokładnym umiejscowieniem  i zakreśleniem na mapie.

Współpracujemy z akredytowanymi laboratoriami, które pozwalają na szybkie wyniki badań. Po zapoznaniu się z wynikami badań wykonujemy zalecenia nawozowe uwzględniając przyszłe zasiewy i wymagania danej rośliny. Wykonujemy kompleksową usługę od pobrania do wyników !!!

Rolnictwo precyzyjne – gospodarowanie wspomagane komputerowo, oparte głównie na gromadzeniu danych o przestrzennym zróżnicowaniu plonów w obrębie pola.

Rejestracja wielkości plonu w miejscu pola o dokładnie określonych współrzędnych odbywa się w kombajnie zbożowym wyposażonym w miernik plonów oraz w oparciu o satelitarny referencyjny system globalnego pozycjonowania (ang. DGPS, Differential Global Positioning System).

Dane te, po przeniesieniu do komputera, wyposażonego w odpowiednie oprogramowanie, przetwarzane są w barwną mapę plonów, której analiza i interpretacja stanowią najistotniejszy element tej technologii. Na podstawie mapy plonów stosuje się wybiórczo zabiegi nawożenia i ochrony roślin polegające na tym, że te części pola, które mogą wydać większy plon otrzymują odpowiednio dostosowane do niego wyższe nawożenie i intensywniejszą ochronę roślin, natomiast te, które mają mniejszy potencjał plonotwórczy – otrzymują odpowiednio mniej.

Używa się do tego celu maszyn do precyzyjnej aplikacji agrochemikaliów. Koncepcja rolnictwa precyzyjnego zapewnia uzyskiwanie większych plonów wyższej jakości, obniżenie kosztów produkcji oraz ograniczenie skażenia środowiska.

Rolnictwo-Precyzyjne – Badanie Gleb
 tel. 669-491-786

 agro-jar rolnictwo precyzyjne badanie gleb, doradztwo nawozowe

rolnictwo precyzyjne badanie gleby

rolnictwo precyzyjne badanie gleby

 

Google+

agro-jar Rolnictwo Precyzyjne, badanie zasobności gleby, próbki gleby